al palpojo 2020

Актуелно

16 Август 2022

Министерот за економија Крешник Бектеши заедно со директорот на АД ЕСМ Васко Ковачевски денеска на прес-конференција информираа за сет на препораки мерки и задолженија за заштеда на електрична и топлинска енергија кои што на денешната седница ги усвои Владата на предлог на Министерството за економија.

31 Јули 2022

Преполни чаршии, кафулиња и рестораните, а се бара и кревет повеќе во хотелските и во кај приватните сместувачки капацитети. Слична е слика и на плажите. Охрид и Струга го живеат шпицот на туристичката сезона. Пред Илинденскиот викенд по традиција ги наполни двата езерски града.

23 Јули 2022

Ставот на Владата е конзистентен, а тоа е дека за јазикот, идентитетот и културата не преговараме, што значи дека нашиот јазик е заштитен, изјави денеска во Охрид министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска.

19 Јули 2022

По 17 години кандидатски статус, Македонија денеска во Брисел ги започнува преговорите за полноправно членство во Европската Унија. „Подготвени сме за ЕУ“, порача премиерот Димитар Ковачевски.

18 Јули 2022
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ќе ја предводи официјалната владина делегација во Брисел, која во Советот на Европска Унија ќе учествува на првата меѓувладина конференција закажана за утре, 19 јули 2022 година.
16 Јули 2022

Со 68 гласови „за“ и без „против“ и „воздржани“, македонскиот парламент ги усвои предложените заклучоци за францускиот предлог. Гласањето се одвиваше без пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и на Левица, кои ја напуштија салата.

15 Јули 2022

Пред точно 7 години ( кога ли летнаа?) на денешен ден во 12:15 напладне и официјално беше објавена првата вест на штотуку „родениот“ веб портал Публицитет.мк а се однесува на тоа дека сме почнале.

13 Јули 2022

Извонредните вокални гласови на италијанските тенори Алесандро Косентино Де Акриса, Федерико Сера, Џовани Мариа Палмиа и Уго Тарквини придружувани од Оркестарот на Националната опера и балет на Република Северна Македонија и под диригентската палка на Лоренцо Бицари вчеравечер на Античкиот театар го означија почетокот на 62-ро „Охридско лето“ .

02 Јули 2022

Утре напладне  со почеток во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски ќе се одржи седница на Советот за безбедност.

30 Јуни 2022

Денеска од НАТО самитот во Мадрид францускиот претседател, Емануел Макрон, на прес изјави дека е најдено компромисно решение за спорот меѓу Бугарија и  Македонија.

Страница 7 од 176
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter