al palpojo 2020

Денес им е роденден: Виолета Хаџи - Скерлева

22 Мај 2023

Виолета Хаџи-Скерлева, екс-новинарка, непоправлива екрановка. 


Дочекав уште еден роденден - веќе тоа е дострел за почит, нели?! Секој следен ми е посебен, волшебен... речиси неверојатен (во овие години тоа му доаѓа некако како бонус, секој ден, а камоли роденден ). Шегата настрана (иако црниот хумор на своја сметка ми е, онака, баш кул ) - отсекогаш сум си ги сакала родендените, сите родендени, и своите и туѓите - зашто се рачка за дружење со своите луѓе, со убавите луѓе. И зашто ги има се помалку (и убавите и родендените) и зашто тоа е најдобриот начин да го видите животот од неговата розова страна. А јас ја сакам техниката на нојот - кога не можеш ништо да промениш, сврти на розово.

Секако, јас се уште “најодговорно“ следам што има ново, на естрадата и на пошироката животна сцена (пуста екс-професионална деформација ), ама со ведра, розова насмевка. И од безбедна “илегала“. За моја лична, себична среќа - опкружена со се’ уште таман толку колку што се таман луѓе со слично поимање на животот. Кој е само еден. И нема реприза. Ниту генерална проба.

И така, со најубав поздрав до мене најпогодениот охриѓанец (Милчо, немој случајно да си го скратил ова!!!) - се читаме на следниот роденден... сите на број, се надевам. Наздравје!!!

Публицитет,мк 

Прочитано 156 пати

Омнибус

24 Мај 2023

Почина кралицата на рокенролот Тина Тарнер

Тина Тарнер, една од најдобрите музички изведувачи на сите времиња, почина денес на 83-годишна возраст.
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

niksan

  • Medikor

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter