al palpojo 2020

На минување

04 Јуни 2023

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски е победник на полумаратонот што се одржа денеска низ улиците на Охрид. Ивановски патеката од 21 километар ја истрча за 1 час 11 минути и 18 секунди. Втор на целта пристигна Тирон Мамуша од Албанија со време 1:15:54 ч, а трет беше Муџаид Мислими од Македонија - 1:16:39 ч.

01 Јуни 2023

Младиот бербер Емин Алим од Охрид кој има само 17 години и е ученик во Средното угостителско училиште „Ванчо Питошески“ оди по стапките на неговиот татко Неат кој е сопственик на берберницата „Шогун“ и заедно бесплатно потстрижуваат лица кои се под социјален ризик и бездомници.

14 Мај 2023

Закажете ја вашата фотосесија што поскоро на телефон 078 929 990 или преку порака на Facebook или Instagram профилите на Stylens

12 Мај 2023

На 19 мај во 21:00, Ambroz и Saidon ја отвораат жешката метал сезона во Охрид.

23 Април 2023

Руџиеро Ланоте (Мастер) организатор на Европското првенство како  Претседател на Италијанската Теквон-до Федерација при ЕИТФ, личного врачи пехарот за најдобра кадетка на Европското Првенство како освојувач на два медали во форми и борби, на македонската репрезентативка Христијана Парулеска од Охрид.

06 Април 2023

Младински Центар Охрид, утре 7 април  организира хуманитарен настан „Од срце за Бојан Крстески“ кој ќе се одржи на полигонот од поранешната Касарна Охрид.

01 Април 2023

АК "Брег на младоста" го одбележа 1 Април - Денот на Доброволното младинско работно ангажирање (ДМРА ) со активност чистење покрај рекреативната патека до локалитетот Горица !

20 Март 2023

Во седиштето на УНЕСКО во Париз, Франција, утре (21 март) ќе започне програмата за чествување на 100-годишнината од раѓањето на великанот на македонската лирика, Ацо Шопов, што е дел од Календарот на важни меѓународни јубилеи поддржани од УНЕСКО.

18 Март 2023

Виолината на најпознатиот охридски чалгаџија од крајот на 19 век и почетокот на 20 век, Климе Садило, од неодамна е изложена во Музеј Куќата на Робевци, каде што посетителите покрај тоа што ќе можат да го видат експонатот ќе имаат можност да слушаат музика од тајфата на „Садиловци“. Садило има огромна заслуга што охридската староградска песна од 19 век ја сочувала својата автентичност до денес и сè уште се свири и пее во Охрид и во другите македонски градови...

08 Март 2023

Бројна публика меѓу која преовладуваа припадничките на понежниот пол вчеравечер го проследи концертот на триото „Џентлмен“ што се одржа во црквата „Света Софија“ во организација на НУ „Охридско лето“.

Страница 3 од 118
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter