al palpojo 2020

Христијана Парулеска - најдобара меѓу најдобрите

23 Април 2023

Руџиеро Ланоте (Мастер) организатор на Европското првенство како  Претседател на Италијанската Теквон-до Федерација при ЕИТФ, личного врачи пехарот за најдобра кадетка на Европското Првенство како освојувач на два медали во форми и борби, на македонската репрезентативка Христијана Парулеска од Охрид.

Честитките беа дотолку позначајни што беа лично искажани и од Претседателот на  Европската Федерација - ЕИТФ како и од сите останати присутни членови  на Интернационалната Теквон-до Федерација- ИТФ

343043346 3138148959779129 4850294311217707826 n

-Ваква гордост и вакво чувство како селектор на репрезентација им посакувам на сите селектори во секој спорт во Македонија. Среќата излегува низ очите

Заблагодарувајќи се на генералниот спонзор и поддржувач на "ПН-Метал" од Охрид, како и до Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков и на Наумче Мојсоски -Директор на Агенцијата за млади и спорт за искажаната доверба и дадената помош,  изјави селекторот на македонската репрезентација  Марјанчо Лазарески.

Публицитет.мк

Прочитано 802 пати

Омнибус

24 Мај 2023

Почина кралицата на рокенролот Тина Тарнер

Тина Тарнер, една од најдобрите музички изведувачи на сите времиња, почина денес на 83-годишна возраст.
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

niksan

  • Medikor

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter