al palpojo 2020

Избори 2021

29 Октомври 2021

Како претседателка на Националната комисија за УНЕСКО сакам да потсетам дека оние градби на брегот и оние платформи во вода не смеат да му се повторат на Охридското Езеро, напиша на својот ФБ министерката за култура Ирена Стефоска.

29 Октомври 2021

Судбината на Охрид  е во вашите раце. Затоа во недела да излеземе масовно на гласачките места и да го заокружиме бројот 12! Да избереме развој и подобра иднина за сите!
Ова е моментот на одлука. Охрид заслужува да оди НАПРЕД, а охриѓани го заслужуваат НАЈДОБРОТО. ова го порача Константин Георгиески, актуелниот градоначалник и кандидат на СДСМ и Коалицијата за прв човек на Охрид. 

29 Октомври 2021

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ Кирил Пецаков пред изборниот молк за вториот круг од локалните избори во Охрид, ги повика граѓаните, како што кажа, да изберат промени во локалната власт во Охрид.  

27 Октомври 2021

Откако помина речиси целата кампања и на само неколку дена пред вториот изборен круг, господинот Кирил Пецаков се одважи и конечно призна дека неговиот план е Охрид да го врати назад во минатото и дека ќе биде слуга и маша на личните и бизнис интереси на поединци.

27 Октомври 2021

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Пецаков вети проекти за нова и светла иднина во населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.

27 Октомври 2021

Кандидатот за градоначалник на Општина Охрид, Константин Георгиески во вчерашната емисија „Објектив“ на МРТ истака дека во досегашниот тек на камапањата ги претставиле своите прогресивни политики, ги презентирале досегашните успеси и визиите во однос на сите битни и горливи прашања за Охрид, наспроти политичкиот противник кој не  покажал јасен став и конкретен план за развој.

25 Октомври 2021

Локалната и централната власт предводена од СДСМ покажа вистинска грижа и презеде конкретни чекори за заштита на Охридското Езеро. Имавме подготвеност и решителност за решавање на сложени проблеми кои децении наназад беа игнорирани.

25 Октомври 2021

ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат за градоначалник на Охрид Кирил Пецаков најавија неколку проекти за населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Црногорци.

25 Октомври 2021

Презедовме важни чекори за заштита на Охридското Езеро и решаваме сложени проблеми кои децении наназад беа игнорирани, вели актуелниот градоначалник и кандидат за уште еден градоначалнички мандат, Константин Георгиески.

23 Октомври 2021

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денес беше во Охрид каде даде изјава за медиуми, во изјавата тој рече:

Страница 1 од 7
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter