al palpojo 2020

Тикер

31 Август 2023

Ретко која војна во историјата временски траела толку многу кратко, а била исклучително крвава. Важна е пораката која може да се извлече од оваа битка, особено за младите генерации да ја разберат апсирдноста на војната, за таа никогаш повеќе да не се повтори.

31 Август 2023

Универзитетот за информатички науки и технологии „Св. Апостол Павле“ - Охрид на првиот уписен рок кој се одржа на 29, 30 и 31 август забележа рекорден број запишани студенти.

30 Август 2023
Дојде и помина уште едно ЕЗЕРСКО ДЕРБИ дерби во кое не видовме квалитетен фудбал напротив денешното ДЕРБИ беше едно од послабите во изминатите години.
29 Август 2023

Денес започнува првиот уписен рок за идните студенти на Универзитетот за информатички науки и технологии „Св. Апостол Павле“ во Охрид.

28 Август 2023

Во Куќата на Уранија – МАНУ во Охрид на 27 август се одржа поетска средба со истакнатиот црногорски поет академик Павле Горановиќ, член на Црногорската академија на науките и уметностите

28 Август 2023

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во рамки на посетата на Република Словенија, каде учествува на Бледскиот стратешки форум, оствари средба со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел.

27 Август 2023

Охриѓани непоразени се вратија од Прилеп освоија бод а можеа да ги освојат и сите три ако во судиското надополнување Демири беше попрецизен.

25 Август 2023

Во рамките на научната и уметничка визита што се одржува во Куќата на Уранија-МАНУ во Охрид од денеска и во наредните денови ќе се одржат следните настани: 

25 Август 2023

Со музичко перформанс во изведба на култниот македонски музичар Џијан Емин, традиционалното палење на поетскиот оган и спектакуларен огномет вечерва свечено се отвори 62. издание на фестивалот „Струшки вечери на поезија“.

23 Август 2023

 Дали се обидувате да го донесете стиропорот од тоа вашето "Скопје 2014та" и во Охрид!? ги прашуваат од СДСМ - Охрид во партијата ВМРО ДПМНЕ. 

Страница 2 од 726
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter