al palpojo 2020

Тикер

30 Декември 2022

За да говорите за проекти кои носат развој треба да знаете да ги реализирате. Само ако ги реализирате, граѓаните ќе го видат и почувствуваат развојот кој очигледно е само во Вашите глави, илузии и замисли. Но тоа за Вас не е својствено, она што најдобро го знаете е да навредувате, клеветите, омаловажувате и да губите време во барање виновник за Вашата неспособност, стои во реакцијата на ОО на СДСМ по како што велат дрскиот напад на опозициските советници и нивните коалициони партнери. 

25 Декември 2022

Нуркаите од Нуркачкиот центар АМФОРА од Охрид во Музејот на вода традиционално и оваа година ја накитија подводната новогодишна елка и на сите граѓани на Република Македонија им ја честитаат новата 2023 година.

25 Декември 2022

 Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски упати писмо со честитки до д-р Киро Стојанов, бискуп скопски и апостолски егзарх, по повод големиот христијански празник Христовото раѓање – Божиќ кој денеска го прославуваат верниците на Католичката црква.

23 Декември 2022

По повод  искажаните невистини вчера на седницата на Советот на општина Охрид, а во врска со работењето на ЈП „Билјанини Извори“ и наводното неплаќање на ДДВ од страна на претходната директорка Гордана Јованоска, денеска со реакција до медиумите се јавија од СДСМ - Охрид. Во реакцијата се вели: 

23 Декември 2022

Жарко Куциноски, директор на Државниот студентски дом „Никола Карев“ од Охрид денеска во Белград во амбасадата на Република Северна Македонија, заедно со колеги од тамошниот  Ученички  дом „Милутин Миланковиќ“ имаа средба  со Михаела Веселинов,  македонска амбасадорка  во Србија.

23 Декември 2022
Преку иницијатива на Ученичка заедница од РЦСОО„Ванчо Питошески“- Охрид, беа подготвени топли оброци од страна на учениците и професорите за социјално загрозени семејства во Охрид.
20 Декември 2022

Со енергетска ефикасност на објектот, набавка на ехокардиографски апарат и дигитализација охридската Специјална болница за кардиологија ќе нуди поквалитетни здравствени услуги, кои треба да овозможат и развој на здравствен туризам. Реализацијата на проектот вреден триста деведесет и пет илјади евра ќе започне на почетокот на наредната година...

19 Декември 2022
Со цел да им го олесниме процесот на вработување, или на избор на соодветна професија на младите, планираме да организираме Career Days Денови на кариера-Охрид. Настанот би траел два дена, во нашите простории (веднаш до автобуската во Охрид)  во просториите на поранешната Касарна. Во Охрид моментално има 9000 млади лица од 15-29 години, кои се потенцијални кандидати за вработување, велат во дописот до медиумите од касарна ХАБ Охрид. 
16 Декември 2022

Настан за паметење проследен со бурни овации и ракоплескања од страна на публиката донесе синоќа новогодишниот концерт со светски познатиот квартет „Диогенес“ во организација на фестивалот „Охридско лето“.

14 Декември 2022

Завршија конзерваторско - реставраторските работи во црквата Св. Богородица Болничка во стариот дел на градот Охрид која датира од 14 век.

Страница 13 од 719

Омнибус

24 Мај 2023

Почина кралицата на рокенролот Тина Тарнер

Тина Тарнер, една од најдобрите музички изведувачи на сите времиња, почина денес на 83-годишна возраст.
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

niksan

  • Medikor

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter