al palpojo 2020

Тикер

14 Декември 2022

Во Националната опера и балет утре од 20.00 часот во организација на фестивалот „Охридско лето“ ќе настапи светски познатиот квартет „Диогенес“ од Германија.

10 Декември 2022
Охридските БЕЛИ на последниот натпревар од есенската полуетапа од гостувањето во Струмица се враќаат со само бод велиме со само бидејќи можеа да освојат и три.
09 Декември 2022

ВОЛШЕБНА ЕЛКА“ е насловот на  уште една хуманитарна акција што Црвен крст Охрид ќе ја намени за децата од социјално загрозените семејства.

06 Декември 2022

РАДОСЕН ДЕКЕМВРИ го нарекуваме овој месец на дарување во кој со бројни и креативни хуманитарни активности се обидуваме да ги поттикнеме нашите сограѓани да бидат хумани, да подаруваат и помагаат на ранливите категории на граѓани, соопштија од Црвен крст - Охрид. 

04 Декември 2022

По повод 5-ти декември, Светскиот ден на волонтеризмот, Црвен крст Охрид, утре - понеделник, 5 декември во периодот од 11-20 ч. организира ОТВОРЕН ДЕН за ВОЛОНТЕРИ.

03 Декември 2022

Денес по повод меѓународниот ден на лица со попреченост бевме во посета на малата Надиа.Не пречека со возбуда и радост, напишаа од Форумот на жени од СДСМ - Охрид. 

03 Декември 2022

Охриѓани после двата порази од Гостивар и Воска на најубав можен начин им се вратија на победите.

29 Ноември 2022
По повод 79 години од Второто Заседание на АВНОЈ (29.11.1943 г. кое се одржа во малото живописно гратче Јајце) и Јубилејни - 80 години од одржувањето на Првото Заседание на АВНОЈ (26-27 ноември 1942 година во Бихаќ), ОО на СБ Охрид и Дебрца одржа трибина на која пред присутните за значењето на овој ден зборуваше проф.по историја Наце Иваноски.
29 Ноември 2022

Дозволете денес да се навратиме на еден од најзначајните датуми кој е силно врежан во колективната свест на Македонскиот народ, 29-ти Ноември, кога во 1943 година, во градот Јајце во Босна и Херцеговина, на Второто Заседание на АВНОЈ, беа удрени темелите на модерната Југословенска Федерација, во чии рамки Македонија конечно го реализираше долговековниот сон и стремеж на илјадници млади луѓе, борци и идеолози, да стане современа држава со сите нишани, со сопствен јазик и идентитет",стои во соопштението од Здружението "Титоисти“ од Охрид.

29 Ноември 2022

Женски Центар „Бисера“ од  Охрид, денеска во простории на ресторан Белведере, Кај Четкарон, со почеток во 18 часот, организира предавање на тема: ,,Наследство и тестамент''.

Страница 14 од 719

Омнибус

24 Мај 2023

Почина кралицата на рокенролот Тина Тарнер

Тина Тарнер, една од најдобрите музички изведувачи на сите времиња, почина денес на 83-годишна возраст.
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

niksan

  • Medikor

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter