al palpojo 2020

Тикер

18 Ноември 2023
Се подготвуваат нови антикризни мерки со таргетиран пристап, ќе се зголемат платите и пензиите според предвиденото во колективните договори, ќе продолжат поддршката за компаниите, грижата за стандардот на граѓаните и капиталните инвестиции, најави претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, во интервјуто за Канал 5 ТВ.  
18 Ноември 2023

Со засадување цвеќе во кругот на СВР Охрид и со испуштање црни балони на плоштадот „Св.Климент Охридски“ во Охрид, РСБСП и СВР Охрид-отсек за превенција, вчера во Охрид, симболично го одбележаа 17 ноември, Светскиот ден на сеќавање на жртвите во сообраќајот.

15 Ноември 2023

Денес е потпишана повелба за збратимување на Д.С.Д. "Никола Карев“ од " Охрид и Домот за ученици и студенти од Беране, Црна Гора.

12 Ноември 2023

Охриѓани загубија уште еден дерби натпревар на домашен терен и тоа против лидерот на табелата екипата на Беса.

11 Ноември 2023

ГРК Охрид без поголеми напори ја совлада екипата на МРК Куманово со 33-25 полуврема19-8.

04 Ноември 2023

Поминаа 2 години, половина од мандатот како локална власт на Пецаков и ДПМНЕ во Охрид.Заклучокот е поразителен: ДПМНЕ ги изневери граѓаните. Нема проекти. Нема резултати, вели во видео соопштението Кристина Крлеска - Деспотоска , претседателка на ОО на СДСМ - Охрид. 

04 Ноември 2023
Охриѓани пропуштија шанса од гостувањето кај Саса да се вратат со три бода.
29 Октомври 2023

Ракометариоте на Охрид загубија од Алкалоид на гостувањето во Скопје.

29 Октомври 2023

Кога беше најпотребно охриѓани загубија во дербито против Пелистер.

24 Октомври 2023

Од 24 до 26 октомври 2023 година, во градот Ајдин во Р. Турција се одржува 3-та меѓународна конференција на географијата, уметноста, културата, историјата и фолклорот на Балканот, Анадолоја, Кавказот и Средна Азија, во организација Ајдин Мендерес Универзитетот, а во партнерство со Центарот за напредни истражувања од Скопје, организацијата „Мираз“ од Баку, Азербеџан, Универзитетот „Александар Џувани“ од Елбасан, Албанија, како и други партнери.

Страница 3 од 730
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter