al palpojo 2020

ГФК Охрид Лихнидос - ФК Детонит Плачковица 2-0

13 Октомври 2022
Охриѓани вчера  постигнаа убава и значајна победа против незгодната екипа на Детонит со само 2-0 велиме со само бидејки и од неколкуте шанси за гол кој охриѓани ги создавааг редовно тие искористија само две.
Стрелци на головите  беа Мартин Нически и Александар Ѓорѓиески.
Кога гостите останаа со играч помалку се чинеше дека водството ќе се зголеми но шансите кој охриѓани ги создадоа не вродија со плод.
Како и да е остварена е значајна победа и тоа пред неделното Езерско дерби против екипата на Караорман каде охриѓани ќе се обидат пред полни трибини да стигнат до нова победа и тоа над вечниот ривал со која победа би се зацврстиле во горниот дел на табелата.
Изјавите на Серафимов и Митев по натпреварот со Детонит погледнете ги на следниот линк
 

И Арсеноски - Охрид Спорт
 
Публицитет.мк 
Прочитано 343 пати

Омнибус

24 Мај 2023

Почина кралицата на рокенролот Тина Тарнер

Тина Тарнер, една од најдобрите музички изведувачи на сите времиња, почина денес на 83-годишна возраст.
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

niksan

  • Medikor

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter