al palpojo 2020

ГФК Охрид Лихнидос - ФК Арсими 2-0

09 Март 2023
После трите порази во низа вчера охриѓани им се вратија на победите би рекле сосема заслужено.
Дека охриѓани се решени да ја прекинат лошата низа на порази се виде уште од самиот старт на натпреварот.
Во една би рекле добра игра која ја наметнаа од самиот почеток истата резултираше со водство од 1-0 стрелец на голот беше надешта и гордоста на охридската екипа Давид Матески кој постигна убав гол.
За да не биде така лесно за во продолженито беше и неоправдано досудениот црвен картон за охриѓани по што охриѓани цело второ полувреме играа со играч помалку.
И покрај овој хендикеп екипата предводена од шефот на стручниот штаб Пепи Џигероски со одлична поставеност на играта не само што постигнаа и втор гол од пенал а стрелец беше Алтин Лога туку ако навалните играчи пред се се мисли на Кодтоски кој влезе во второто полувреме победата можеше да биде изразена и со повисок резултат од 2-0
На следниот линк се изјавите на Шефот на стручниот штаб Пепи Џигероски како и на играчот Алтин Лога
 
 
Иван Арсеноски, Охрид спорт 
 
Публицитет.мк 
 
 
Прочитано 59 пати
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

niksan

  • Medikor

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter