al palpojo 2020

Саем за сезонско вработување во туристички сектор во Охрид

10 Март 2023

Поаѓајќи од се поактуелната состојба со кусоци на пазарот на труд со кои се соочуваат домашните компании, особено во туристичко-угостителскиот сектор, Касарна Хаб одлучи да организира саем за вработување за престојната летна сезона 2023 година.

На саемот бесплатно, хотелите и рестораните ќе можат да го престават нивниот капацитет и да побараат вработени за сезоната. Повикани ќе бидат и сите средношколци, студенти и невработени лица ( во содејство со АВРМ ), 

Заради тоа, и доколку Ви се потребни сезонски работници за престојната летна сезона, Ве охрабруваме да се пријавете на Саемот.

Пријавувањето можете да го извршите на следниот ЛИНК, на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или на 071-355-844, велат од Касарна Хаб. 

Публицитет.мк 

Прочитано 44 пати
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

niksan

  • Medikor

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter