al palpojo 2020

Важни бодови за битолчани: ФК Пелистер - ГФК Охрид Лихнидос 3:0

12 Март 2023

Охрид не успеа да им се спротистави на разиграните битолчани кои од натпревар во натпревар се наметнуваат како една од најсериозните екипи за влез во Првата фудбалска лига.


Пелистер дојде во водство со голот на Томе Китановски кој во 29 минута после корнерот на Љамчевски со глава биеше во голот на Охрид и погоди за 1-0.
Во второто полувреме по грешка на потесната одбрана на охриѓани на битолчани им беа потребни само четири минути за да постигнат уште два гола и предвреме да го решат овој натпревар првиот во 49 минута по центаршутот на Фазлиу се чини дека Ѓоргиески постигна авто гол и така битолчани поведоа со 2-0 за точка на овој натпревар во 53 минута да стави Спиркоски кој ги постави конечните 3-0.


И Арсеноски, Охрид Спорт 

Публицитет.мк 

Прочитано 38 пати
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

niksan

  • Medikor

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter