al palpojo 2020

Петар Нечовски и Љубица Чифлигароска - Петреска победници на „Гоце фест“ 2023

19 Март 2023

На 17- март во  Домот на АРМ во Скопје се одржа новото издание на Фестивалот ГОЦЕ ФЕСТ .  Учествуваа 22 интерпретатори меѓу нив и дуетот Петар Нечовски и Љубица Чифлигароска – Петреска од Охрид.  

- Оваа вечер меѓу сите песни  во сиот сјај блесна  песната  " Вистината ќе  победи" во наша изведба напишаа на фејсбук  Љубица Чифлигароска- Петреска и Петар Нечовски.

Тие се воедно и автори на текстот. Музиката е на Петар Нечовски а аранжманот е на  Славко Ристевски. 

 335598830 766876318331101 7013677161704216203 n 1

-Со  голема љубов  од нашите срца кон нашата земја Македонија  ја донесовме   песната и со нашата весела изведба пред публиката ја проширивме позитивната енергија меѓу гостите, организаторите, камерманте и останатите пејачи кои не останаа недопрени во нивните срца па сите заедно пееја со нас, велат Нечовски и Чифлигароска.

336462573 1662972990837752 6176458384878965694 n

Публиката воодушевена од песната и изведбата на Љубица и Петар ги наградила  со бурен аплауз и  неколку пати ги натерала пеачите да се поклонат и заблагодарат на публиката за наградата.

Публицитет.мк

Прочитано 1531 пати

Омнибус

24 Мај 2023

Почина кралицата на рокенролот Тина Тарнер

Тина Тарнер, една од најдобрите музички изведувачи на сите времиња, почина денес на 83-годишна возраст.
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

niksan

  • Medikor

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter