al palpojo 2020

ФК Детонит Плачковица - ГФК Охрид Лихнидос 1:1

19 Март 2023

На тешкото гостување во Радовиш охриѓани во една одлично поставена игра освоија бод но можеа и повеќе.

Во текот на целиот натпревар во една добра игра особено во второто полувреме кога охриѓани создадоа неколку шанси за гол сепак до израмнувањето на резултатот се чекаше се'до со 81 минута кога после одлично изведениот корнер охридскиот бисер Филип Ѓоргоски,епитет кој му го додел Охрид Спорт,  постигна ретко убав гол со кој охридската екипа освои драгоцен бод, бод за што повисок пласман на второлигашката табела.
Домаќините освем водечкиот гол кој го постигнаа при крајот на првото полувреме не прикажаа ништо. Цело второ полувреме ја одолговлекуваа играта со цел да го задржат минималното водство но на крај тоа им се освети.


И Арсеноски, Охрид спорт 

Публицитет.мк 

Прочитано 104 пати

Омнибус

24 Мај 2023

Почина кралицата на рокенролот Тина Тарнер

Тина Тарнер, една од најдобрите музички изведувачи на сите времиња, почина денес на 83-годишна возраст.
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

niksan

  • Medikor

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter