al palpojo 2020

ГКК „Охрид“ е новиот Прволигаш во кошарка

16 Мај 2023

Екипата на ГКК Охрид е новиот прволигаш тие синоќа во еден квалитетен натпревар ја постигнаа и втората победа над екипата на Соколи од Штип со резултат 64:55 и заедно со Вардар од година ќе се натпреваруваат во Првата кошаркарска лига.

Кај домашните сите го дадоа својот максимум и се заслужни за овој успех а најефикасни беа Кузманоски со 20 и Бојовски со 13 постигнати коша.
Кај гостите најефикасен со 20 постигнати коша беше Димитриевски.
Браво до сите кои настапија на овој натпревар и овозможија после многу години повторно да ја вратат охридската кошарка во македонската елита.
Ова е ден кога ГКК Охрид испиша историја со пласманот во Првата лига и на охриѓани кои  дојдоа во голем број и им дадоа огромна поддршка за овој успех им овозможија од следната сезона охридската публика да може да гледа прволигашка кошарка.


И Арсеноски, Охрид Спорт

Публицитет.мк 

Прочитано 61 пати

Омнибус

24 Мај 2023

Почина кралицата на рокенролот Тина Тарнер

Тина Тарнер, една од најдобрите музички изведувачи на сите времиња, почина денес на 83-годишна возраст.
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

niksan

  • Medikor

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter