al palpojo 2020

Шампионски пехар за Вардар

22 Мај 2023

На финалниот меч за шампион на Втората лига кој се одигра во салата „Кале“во Скопје во кое се сретнаа ГКК Охрид и КК Вардар новите прволигаши „вардарци“ја совладаа екипата на ГРК Охрид со 89:74


Од следната сезона покрај шампионот Вардар и ГКК Охрид ќе настапуваа во Првата кошаркарска лига на Македонија
До место во македонската кошаркарска „елитата“ охриѓани стигнаа после дуелот со екипата на Соколи од Штип каде во трите меѓусебни натпревари постигнаа две победи.


И.Арсеноски, Охрид Спорт

Публицитет.мк 

 

Прочитано 314 пати

Омнибус

24 Мај 2023

Почина кралицата на рокенролот Тина Тарнер

Тина Тарнер, една од најдобрите музички изведувачи на сите времиња, почина денес на 83-годишна возраст.
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

niksan

  • Medikor

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter