al palpojo 2020

Езерското дерби за охриѓани РК Струга - ГРК Охрид 17-25 (7-11)

10 Септември 2023

Во Езерското дерби, а во рамките од првото коло во македонската Супер лига охриѓани победнички ,,продифелираа" низ Струга. Домаќините во ниту еден момент не го загрозија водството на охриѓани.


Охриѓани од самиот почеток поведоа со 1-0 и се до крајот ја одржуваа предноста со што на крај заслужено ги прославија првите освоени бодови во годинешното првенство.
Овие бодови се уште позначајни бидејки се остварени во Вечното Езерско Дерби и тоа на теренот во Струга.
Стефан Дрогришки со победа го прослави 29-от роденден, додека на паркетот во салата "Нико Нестор" во Струга ракометен танц имаа крилата Ојлевски и Цирар со по 7 погодоци колку што постигна и Шешиќ.
Овие тројца од вкупно постигнатите 25 голови  дадоа 22.
ГРК Охрид:
Гоце Ојлески 7, Крсте Андоноски, Никола Стоилевски, Стефан Дрогришки, Никола Шипинкоски 2, Иван Тасески, Рудолф Шафранко, Милорад Кукоски, Горан Крстевски, Деан Шешиќ 7, Ерај Каракоч, Орјоникидре Теимураз, Владимир Бојаниќ 2, Гал Цицар 7, Даниел Ѓорѓески.


И Арсеноски - Охрид Спорт

Публицитет.мк 

Прочитано 368 пати
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter