al palpojo 2020

Фудбал: ГФК Охрид Лихнидос - ФК Беса 1-3 (0-2)

12 Ноември 2023

Охриѓани загубија уште еден дерби натпревар на домашен терен и тоа против лидерот на табелата екипата на Беса.

Кога уште во раната фаза од вака важен натпревар гостинот ќе ви постигне во овој случај ,,ефтин" гол, тогаш пропаѓаат сите концепции и планови кои се зацртани, како понатака.
Така беше и на овој натпревар кога гостите уште во првите десетина минути поведоа со 0-1.
Што се однесува до самиот натпревар слободно може да се рече дека гостинската екипа искористи се’ што можеше да се искористи и заслужено ги однесе бодовите од Охрид.
Охридската екипа можеме да констатираме дека и покрај поразот одиграа добро, во целиот тек од натпреварот поседот на топката беше на нивна страна, но каква корист од тоа кога сето тоа не го резултираа и со голови.
Во втората половина од натпреварот кога охриѓани притиснаа и намалија на 1-3 домашните се обидоа да направат и нешто повеќе, но резултатот остана непроменет.

И. Арсеновски

Охрид Спорт

Публицитет.мк 

Прочитано 77 пати
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter