al palpojo 2020

РК Еурофарм Пелистер - ГФК Охрид 19-29 (7-15)

19 Ноември 2023

Охриѓани на гостувањето во Битола, остварија значајна и убедлива победа против екипата на Еурофарм Пелистер.

Само на почетокот од натпреварот би рекле дека битолчани беа рамноправен противник, но како што времето одминуваше доминацијата на охриѓани растеше,па до самиот крај охридската екипа имаше постојано водство, битолчани се обидуваа да направат нешто повеќе, меѓутоа испадна дека охриѓани се претежок противник за нив, и на крајот мораа да се помират со поразот кој на крај изнесуваше високи десет голови разлика.

Најефикасен во редовите на екипата на ГРК Охрид беше Орјоникидзе Теимураз кој постигна 8 гола натаму следуваат: Гоце Ојлески 6, Гал Цирар 6, Деан Шешиќ 4, Владимир Бојаниќ 2, Стефан Дрогришки 1, Иван Тасески 1, Рудолф Шафранко 1.


И Арсеноски, Ohrid Sport

Прочитано 80 пати
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter