al palpojo 2020

Убавина и здравје

11 Јули 2021
Нови понуди во ALPOJO-Liquor & Spice Store - посетете не. 
04 Јули 2021

Sax Gin е најпродаваниот бренд од хрватски џин. Се произведува со мешање на високо квалитетен алкохол и дестилат на мацерирани ѓубриварски бобинки и други ароматични билки. Sax Gin се карактеризира со исклучителна бистрина и безбојност и карактеристичен вкус на ароматични билки и бобинки од смрека. Покрај, Sax Gin Original новите вкусови му даваат на овој производ дополнителна димензија. Лесната и свежа цитрус или розова боја со вкусна арома на дива јагода сигурно ќе ги надополни вашите попладневни и ноќни авантури надвор со пријателите. Алкохолот по обем во сите вкусови и волумени е 37,5%.Уживајте во летото со Sax Gin!

Новиот редизајн донесе одредени поместувања во органолептичките карактеристики главно поради новиот начин на производство со London Dry метод.

Целта на Sax Gin е да биде пријатно искуство за секој кој сака да ужива во џин.

 

Има малку калории

Џинот е еден од алкохолните пијалаци со најмалку калории. Односно, во една чаша има само 97 калории. Сепак внимавајте – доколку го мешате џинот со нешто друго, како на пример тоник, бројот на калории се зголемува.

Бобинките од џинот го поттикнуваат лачењето ензими кои ја подобруваат дигестијата, па овој пијалак не предизвикува подуеност.

Го продолжува животот

Флавоноидите од бобинките ги спречуваат срцевите заболувања и ја подобруваат циркулацијата. Но, прекумерното пиење џин може да го има спротивниот ефект.

 

 

Публицитет.мк 

28 Јуни 2021

Лесен начин да уживате во врвни коктели, бидејќи нема да ви требаат рецепти и вешти раце за да направите одлични коктели. Опуштете се, освежете се и забавувајте се со вкусните коктели подготвени за конзумирање.

20 Јуни 2021

Од Мексико преку ALPOJO-Liquor & Spice Store пивото Corona кое нема врска со Пандемијата, која белким е пред крај доаѓа и во Вашиот дом. 

13 Јуни 2021
Збогатете го вашето навивачко искуство со најдобрите пива што можеме да ви ги понудиме!!!
06 Јуни 2021

оџи е плодот од е грмушката Лѕциум барбарум, која припаѓа на семејството Соланацеае во кое спаѓаат и компирот, доматите итн. Главната карактеристика на ова семејство е присуството на алкалоидот соланин, кој се отстранува со лупење и со термичка обработка.

30 Мај 2021

АЛПОЈО  шеќерот во прав е кристален шеќер сомелен во најфин прав! Ситно мелените кристали на шеќерот лесно се топат и одлично се мешаат со теста, креми, глазури и други состојки при правењето на различни слатки. Идеален е за посипување на готови торти и колачи.

23 Мај 2021

Во Алпојо-Liquor&Spice Store побарајте  пиво Перони или Aсахи, јапонското пиво број еден. 

16 Мај 2021

Не очекува грејна сезона! Набавете на време пелети за греење! Акциската понуда во Алпојо продолжува со засилено темпо!!! Набавете квалитетни пелети за престојната зима, Биомонте пелетите сега достапни по одлична вонсезонска цена со вклучена испорака! ПЕЛЕТИ БИО МОНТЕ од врвен и реномиран производител.

09 Мај 2021

Нема ништо поубаво од добро вино искомбинирано со вкусна храна. Погледнете кои се производите што најдобро одат со овој пијалак. Погледнете кои се производите што најдобро одат со ова вино од Popov Winery. Посетет го 

ALPOJO-Liquor & Spice Store

Страница 13 од 62
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter