al palpojo 2020

Убавина и здравје

26 Февруари 2023
Дополнување на празничната трпеза и за убаво расположение потребно е пиво. Голтка или чаша  анекој и цело шиште или лименка кој, како што милува.
12 Февруари 2023

 Нова понуда од АЛПОЈО. Купувате едно добивате гратис уште едно пиво.

05 Февруари 2023

ALPOJO-Liquor Store: Малку историја пред да се напиете чаша виски: 

22 Јануари 2023

Денеска на репертоарот на ALPOJO-Liquor & Spice Store се вината за сечиј вкус. Во АЛПОЈО – Охрид има врвни вина од македонски и странски винарии со контролирано производство. Винарија Попов, Камник, Тиквеш, Бовин, винарија Лазар, Венец, Стоби,Royal Winery Queen Marija како и семејните винарии Клинчаров и Захарчев. 

15 Јануари 2023

 Една наша постојана посетителка  - купувачка на гриз и други намирници кај нас веле: Дома многу ми ги сакаат кнедлите од гриз, едноставно се приготвуваат и не се распаѓаат. Не ви е потребна вага за мерење.

08 Јануари 2023

 АЛПОЈО Охрид посакува годинава да им биде плодна на приватен и професионален план на сите коминтенти и купувачи и посетители и консументи на нашите бројни производи. На Вашите трпези во секоја пригода нека се производите со заштитниот знак АЛПОЈО . Имајте многу поводи во 2023 за радост и наздравување. Во ALPOJO-Liquor & Spice Store има за секого по нешто. Среќни празници и Среќна Нова. 

25 Декември 2022

Ванилинот шеќер е мешавина од кристален бел шеќер и ванилин шеќер. Го нагласува мирисот на ванила на разни видови теста за торти и колачи, кремови, преливи. Во продажната мрежа побарајте го со заштитниот знак на АЛПОЈО Охрид. 

19 Декември 2022

Во продажната мрежа во Охрид и регионот побарајте пакување грав со заштитниот знак АЛПОЈО Охрид.  Оваа недела го презедовме текстот од Весна Рохр која на својата веб страница напишала Ода за гравот. А токму гравот деновиве на славите е јадење број еден, но и често во секоја македонска куќа. Прочитајте и сигурни сме дека ќе побарате чинија грав уште утре. 

11 Декември 2022

Какаото воглавно се консумира заради опојниот мирис и вкус, но повеќето од нас не размислуваат за неговите други, вистински вредности. Зголемениот број на истражувачи кои се фокусираат на овој егзотичен плод, ги откриваат другите корисни вредности. Благодарение на изобилството на различните состојки, се покажа дека е ефективно на повеќе “полиња”.

04 Декември 2022

 Нишестето или пченичниот скроб е од растително потекло. Се употребува во домаќинството, најчесто во слаткарството. Неколку рецепти кои се надеваме ќе ја разбудат вашата желба да експериментирате во кујната и да направите вкусни солени и слатки нешта за Вас и за најблиските а зошто да не и за гостите. 

Страница 4 од 61
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter