al palpojo 2020

Убавина и здравје

27 Ноември 2022

 Ѓумбирот е повеќегодишно растение чиј корен се користи свеж и сушен во храната. Се користи како зачин, а може да се користи и за правење чај, сок, колачи или може да се јаде исецкано со мед. Во продажната мрежа побарајте пакување ѓумбир со знакот на АЛПОЈО - Охрид.

20 Ноември 2022

Штотуку почнаа верските слави. Во најголем дел од нив храната на трпезата е посна. Ве потсетуваме дека сувото грозје од брендот АЛПОЈО е добредојдено за вакви пригоди. Побарајте го низ трговската мрежа и насладувајте му се на вкусот. Но, сувото грозје има и други ред квалитети - причина плус да го јадете. 

13 Ноември 2022

 Пред нас се доцните есенски и зимски студени денови. Поголем дел од денот сите ќе го минуваме дома на топло. Но нема да изостанат дружбите со пријателите и блиските. Почнувајќи од денеска па во наредните недели заедно со АЛПОЈО Охрид ќе ве потсетиме на некои нивни производи кои се секогаш неопходни за подготовка на речиси сите благи и солени нешта што ќе се најдат на трпезите , особено за престојните слави но и во секојдневието. Започнуваме со сусамот и прашокот за пециво. Нив како сите останати производи со заштитниот знак АЛПОЈО побарајте ги низ продажната мрежа и во нивниот добро познат ALPOJO-Liquor & Spice Store на улица Марко Нестороски 62. 

06 Ноември 2022
Природно виолетов џин, обоен од уникатната билка од Тајланд, butterfly pea flower. Во својот состав брои 19 билки кои даваат совршен микс на овошни и цветни ароми. Одсега достапен и во Alpojo и Alpojo-Liquor & Spice Store ?
30 Октомври 2022

Miller пиво по екстра цена во Alpojo и ALPOJO-Liquor&Spice ???

23 Октомври 2022
Подарете совршен пијалок Smidgin со чаши спакуван во уникатна паковка.
16 Октомври 2022

Peroni најпродаваното комерцијално пиво во Италија по екстра цена во Alpojo и ALPOJO-Liquor&Spice Store! Aвтентичен Италијански лагер произведен со претежно локални состојки??

09 Октомври 2022

Винобранот или калиум метабисулфитот е адитив кој често се користи во домаќинствата при подготовка на вино, но и за конзервирање разни видови зеленчук и овошје. Побарајте го во нашиот АЛПОЈО -Liquor & Spice Store и секо низ целата продажна мрежа со нашиот заштитен знак и изглед на пакувањето.

02 Октомври 2022
Famous Grouse е бренд на виски, кој прв пат е произведен од “Mattew Gloag & Son” во 1896 година, а моментално се произведува од страна на Edrington.
25 Септември 2022

Во Минхен на 17 септември, по две години принудна пaуза поради пандемијата на коронавирус, е отворен 187-от Октоберфест. Панаѓурот се одржува од 1810 година. Од локална манифестација во Баварија, тој прерасна во најголем светски народен панаѓур. Годинава се очекува на празникот на пивото да има над 6 милиони посетители од целиот свет. 

Страница 5 од 61
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter