al palpojo 2020

Убавина и здравје

01 Мај 2022

Алпојо Охрид - since 1993. Производство и преработка на прашкасти и зрнасти производи. Среќен Први мај.

24 Април 2022
Христос воскресе!
Навистина воскресе!
За многу години наши пријатели, порадосни, повесели, побројни и догодина да си го честитаме Велигден во здравје, мир и спокој.
17 Април 2022

Големиот христијански празник Велигден дочекајте го со вкусен козињак направен по традиционален рецепт со суво грозје од АЛПОЈО. 

10 Април 2022

 Макот, или афионово семе, се употребува за подготовка на разни видови пекарски производи. Наоѓа голема примена во домаќинството. Многу велигденски рецепти традиционално се сврзани со афионовото семе. Кога купувате - купувајте производи од брендот АЛПОЈО - Охрид. 

03 Април 2022

Какаото се добива од плодовите на дрвенастото растение Theobroma cacao кое потекнува од тропските делови на Америка. Од овие плодови се добива какао масата (прав и какао маснотии) и потоа од неа и чоколадото, што воедно е и главната употреба на какаото. Кај нас, какао правот се користи уште и како топол напиток.

27 Март 2022

Семето од чиа е моќен извор на калциум, омега-3 масни киселини и антиоксиданси. Ако го консумирате ова семе ќе изгледате млади, поенергични и ќе се чувствувате многу здрави и витални.

20 Март 2022

Леќата е намирница која секој мора да ја консумира барем неколкупати месечно, односно еднаш неделно, за преку неа да ги внесете сите потребни витамини и минерали.

13 Март 2022

Пченицата содржи витамини, минерали, шеќер, скроб и хормони. Варената пченица е многу богат природен извор на витамини од Б-комплексот и витамин Е. Кога станува збор за минерали, во пченицата се најзастапени цинкот, манганот, магнезиумот и селенот. Токму благодарение на селенот, варената пченица како лек е идеална за здравјето на срцето и крвните садови. И не само тоа, готвената пченица како лек може да се користи за многу други здравствени тегоби како што се проблеми со желудник, хроничен умор, проблеми со циркулацијата, разни кожни заболувања, дефицит на витамини и др. Побарајте ја во трговската мрежа во препознатливата амбалажа на АЛПОЈО Охрид. 

06 Март 2022

Празникот на жената е на самиот праг, но дали успеавте да ги одберете идеалните подароци за вашата мајка, сопруга, девојка или најдобра пријателка!? Кога избирате со внимание и подарувате со љубов, секој подарок има посебно значење. Насмевките се неизбежни, а моментите споделени со најсаканите вечно се паметат.

27 Февруари 2022

Нашето ленено семе кое ќе го најдете низ продажната мрежа со заштитниот знак АЛПОЈО  е природно третирано, без адитиви и конзерванси. Поради големата содржина на омега 3 масни супстанци, влијае врз намалувањето на холестеролот и шеќерот во крвта. За што друго е корисно лененото семе прочитајте во статијата подолу. 

Страница 8 од 61
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter