al palpojo 2020

АЛПОЈО Охрид: Среќен Велигден - за убаво расположение доволна е и голтка топло чоколадо

17 Април 2023
Април е а температурите никако да пркнат нагоре.  Топлото чоколадо е омилена топла напивка на многумина и е идеално за овие плу празнични денови.
 
Освен тоа што е убав начин да се поминат попладневните часови во добро друштво, неговата конзумација всушност е многу корисна. Чоколадото се смета одговорно за стимулирање на доброто расположение, односно го поттикнува излачувањето на серотонинот (хормонот "за добро расположение") во нашиот организам. Има природно смирувачко и антидепресивно влијание, а освен тоа - го намалува ризикот од згрутчување на крвта.✨
✨Уживајте во вкусот на нашето топло чоколадо✨
 
 
 
Публицитет.мк 
Прочитано 896 пати

Омнибус

24 Мај 2023

Почина кралицата на рокенролот Тина Тарнер

Тина Тарнер, една од најдобрите музички изведувачи на сите времиња, почина денес на 83-годишна возраст.
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

niksan

  • Medikor

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter