al palpojo 2020

АЛПОЈО Liquor & Spice Store"Семејството" GLENMORANGIE достапно кај нас за Вас

14 Мај 2023

Сетот за дегустација Glenmorangie Ви нуди избор од четири врсти од по 100 ml од: The Original 10 yeasr old, Nectar D'Or, Quinta Ruban,Lasanta. Одличен вовед во најпродаваниот Single Malt во Шкотска?

The Original 10 years (43%) ABV

Има слатки цитрусни и цветни ноти со кремаста ванила и богат слад и кора од портокал.

Lasanta (46%) ABV
Се карактеризира со вкус на черешна и сушено овошје со навестување на цветни ноти и допир на мед.

336158352 3132356797065155 2255962967977108695 n

Quinta Ruban (46%) ABV
Бело чоколадо со цветна инфузија проследена со цитрусни ноти и богат слад.

Nectar D’or (46%) ABV
Мандарински портокал и ванила со ноти на цимет,бибер и морско оревче.

Публицитет.мк 

 

Прочитано 223 пати
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter