al palpojo 2020

АЛПОЈО Охрид: Време е за топло чоколадо (класик)

22 Октомври 2023

 Топлото чоколадо е омилена напивка на многумина, и е идеално за студените денови што ни претстојат. Освен тоа што е убав начин да се поминат попладневните часови во добро друштво, неговата конзумација всушност е многу корисна.

Чоколадото се смета одговорно за стимулирање на доброто расположение, односно го поттикнува излачувањето на серотонинот (хормонот "за добро расположение") во нашиот организам. Има природно смирувачко и антидепресивно влијание, а освен тоа - го намалува ризикот од згрутчување на крвта.

Колку често пиете топло чоколадо? Го приготвувате сами, се водите според некој рецепт? Имате ли некое место каде топлото чоколадо ви е посебно вкусно?

tsokolado

Размислете и наминете кај нас и купете топло чоколадо КЛАСИК. 

Состав : Шеќер, пченкарен скроб, какао во прав, млеко во прав, соја лецитин, арома, сол, стабилизатори Е414 и Е425. Начин на употреба : Во сад сипете 1,2 dl. до 1,5 dl. Млеко, додатете три полни лажици (25гр.) од топлпто чоколадо и загревајте ја со мешање додека смесата не стане густа. Густината зависи од количеството на млеко. Да се чува на суво место. Употребливо до: датумот означен на кесичката. Потекло : Македонија. Не се препорачува за лица алергични на овој вид на произод. Производот е усогласен со пропишаните услови.

Публицитет.мк 

 

Прочитано 207 пати
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter