Фото конкурс: „Трпејца низ објективот на туристите“

20 Јули 2023

Здружението „За Трпејца со љубов“ во соработка со веб порталот Публицитет.мк и годинава објавува конкурс за најдобра уметничка фотографија направена со мобилен „Трпејца низ објективот на туристите“.

Секој учесник на Конкурсот има право да достави само по 2 уметнички фотографии направени во Трпејца и околината во периодот од 20 до 26 јули оваа 2023 година и да ги испрати на електронската пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. најдоцна до 26 јули во 24 часот.

Треба да се наведе името и презимето на авторот и контакт мобилен телефон.

Следниот ден посебна Комисија ќе го изврши изборот и најдобри три фотографии ќе бидат прикажани а авторите наградени на 28 јули на затворањето на Културно – забавното лето „На зајдисонце“ во Трпејца.  

Почитувани повелете да се забавуваме и да уживаме во зајдисонцата во Трпејца.

Публицитет.мк 

Прочитано 985 пати
 

output raIp0q

ezgif-3-7c8d99f0b6

akvarius

alfacentar

 

  • Medikor

niksan

Мисли-размисли

za misla

Импресум

www.publicitet.mk

ФЛЕШ ПЛУС - ДООЕЛ, ОХРИД

Контакт: publicitetpublicitet@yahoo.com

Техничка реализација: www.arkahost.mk

Посетеност website counter