Актуелно

На Велигден охридските црквите преполни со верници од земјава и странство

Во македонскиот духовен центар Охрид, големиот христијански празник-Велигден беше масовно одбележан. Црквите беа исполнети со илјадници верници од земјава и...

Read more

Владина делегација положи свежо цвеќе на гробот на Гоце Делчев – одбележана 121 годишнина од неговото загинување 

Владина делегација предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска заедно со министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова...

Read more

Прекрасна вечер на православна духовна музика со хорот „Менада“

Во духот на предвечерието на најголемиот христијански празник Воскресение Христово –Велигден, НУ „Охридско лето“ вчеравечер организира концерт на  православна хорска...

Read more
Page 2 of 193 1 2 3 193