Администратор

Администратор

И мажите заболуваат од остеопороза

Мажите имаат далеку помали шанси за остеопороза од жените, иако може да имаат полоши последици од оваа болест. Процените се дека околу два милиони американски мажи имаат остеопороза, а 8 до...

Read more

Пливаат во пари, но не даваат на сиромаси!

Во срцето на Мумбаи се наоѓа најскапиот дом во Индија – 27-ката квадратна зграда во која живее само едно семејство: Амбани. Мукеш Амбани со богатство од околу 20 милијарди долари се смета...

Read more

Уметникот Целкоски: Во Охрид и камењата дишат и зборуваат

На отворањето „На зајдисонце“ во Трпејца се сретнавме со уметникот - графичар Павел Целкоски.Ни кажа дека од Трпејца потекнуваат неговите родители и дека организаторите на оваа манифестација упорно го канеле...

Read more

Започна „На зајдисонце“ во Трпејца

Синоќа во Трпејца беше отворено четвртото издание на културно - забавната манифестација „На зајдисонце“ во Трпејца.   Во присуство на голем број туристи и жители на оваа крајезерска населба деветденвното...

Read more

Ајкула нападна сурфер среде натпревар

Драматични сцени на сурферскиот натпревар Џеј-Беј Опен во Јужноафриканската република. Пред вклучени камери Австралиецот Мик Фанинг беше нападнат од ајкула. Кратко потоа спасувачите го извлекоа од морето-неповреден. Секунди во кои...

Read more
Page 2291 of 2299 1 2.290 2.291 2.292 2.299

FOLLOW ME

INSTAGRAM PHOTOS